Sale weselne w Hotelu Witek
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Bankiet ślubny to najważniejsze wydarzenie, które musi pozostawić po sobie wyłącznie dobre uczucia. Powinno się je zorganizować w pięknym lokalu, w którym można dobrze się bawić. Sala musi być optymalna jeśli chodzi o wielkość, aby znalazło się miejsce na ustawienie ław i krzeseł oraz na tańce. Oczywiste jest, że duża jakość miejsca jest zasadnicza. Przystrojenie sali powinno być z uwagą zaplanowane, oświetlenie stonowane, lecz nie za ciemne. Wielu zaproszonych uszanuje subtelne dekoracje kwiatowe. W pobliżu sali weselnej musi być parking, na którym można zaparkować pojazd. Sala powinna mieć jeszcze jedno pomieszczenie, gdzie można zmienić okrycie, pozostawić rzeczy, zrelaksować się przez chwilę. Nie wolno wynajmować małej sali, w związku z tym, że zabawa nie będzie udana, a przyjęcie weselne to zasadniczo taniec i muzyk. Jeśli muzyka jest grana na żywo to zdecydowanie należy wydzielić przestrzeń dla zespołu muzycznego. W tym miejscu powinno się zorganizować dostęp do wody, ponieważ muzykom czasami zasycha w gardle i muszą uzupełnić płyny.

Sala odpowiednio wentylowana

Sala nie powinna być duszna. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest klimatyzacja. Jeśli klimatyzacji nie ma to powinno się zapewnić alternatywę w postaci otwierania sali i wietrzenia jej. Sala dobrze dotleniona to miejsce perfekcyjnie, umożliwiające zabawę. Kiedy jest mało powietrza to ludzie ogromnie się pocą, przeraźliwie się męczą i nie chcą się bawić. Podłoga nie powinna być zbyt śliska, aby bawiący się nie tracili równowagi. W sali powinno się także zapewnić ciekawe dodatki – tak jak pisaliśmy na początku – bynajmniej nie nazbyt dominujące – na przykład kompozycje z lilii lepiej sobie darować. Zapach tych kwiatów jest duszący jak również męczący. Nie sprawdzi się wcale, będzie raczej powodował, że ludzie szybko poczują się rozdrażnieni.

Położenie sali

Lokalizacja sali jest istotna – w przypadku gdy przy lokalu z salą weselną położony jest park czy spory ogród to goście mają możliwość wyjść, przespacerować się, swobodnie pokonwersować z innymi. Jeżeli lokal usytuowany jest przy ruchliwej ulicy to goście nie będą uradowani z takiej lokalizacji. W sali nie należy palić. W lokalu muszą być łazienki i to więcej niż dwie. Zabawy weselne bywają spore – na 50, 100 lub 200 osób. Takie wesele musi mieć odpowiednią infrastrukturę oraz, a także zaplecze, w którym przygotowywane są dania lub są podgrzewane gotowe potrawy. To zaplecze musi być należycie wentylowane, po to by zapachy z kuchni nie wdzierały się na salę weselną. Przydałaby się też szatnia, w której można pozostawić okrycia wierzchnie zaproszonych gości. Zastosowanie znajdą także opakowania jednorazowe, aby można ofiarować gościom na później jedzenie, jeśli pozostaje po przyjęciu.
Zatem właściwe zaplanowanie jest ogromnie ważne. Wielkość sali, jej aranżacja a także lokalizacja mają zasadnicze znaczenie dla powodzenia planu pod nazwą wesele.
źródło: Sale weselne w Hotelu Witek

Categories: Uncategorized

Comments are closed.